Hafrsfjord menighet > Barn > Barn 6-12 år > 3. klasse: Tårnagenthelg

3. klasse: Tårnagenthelg

 

        

 

 

Alle 3.-klassinger i menigheten vil motta invitasjon i posten til å være med på Tårnagenthelg. Den avholdes normalt i løpet av vårsemesteret, på Hafrsfjordsenteret. 

Menighetenes trosopplæringsplan ønsker at 3.-klassingene skal få bli kjent med kirkens symboler og sakramenter, får trygghet til kirkerommet og kirketårnet, samt oppleve kirken som et godt sted å være. Dette gjøres i løpet av to spennende dager på Tårnagenthelg! 

Tårnagenthelgen består av en aktivitetsdag (normalt en lørdag) med gudstjeneste den påfølgende søndagen. Deltagerne blir tårnagenter og får blant annet eget agentbevis og Tårnagent-CD, får løse ulike mysterier og oppdrag, være med på konkurranser og leker, øve på Tårnagentsangen, bli med opp i kirketårnet, spise pizza og mye mer! 


Følg med i posten og meld dere på!

Påmelding til Tårnagenthelg 9.-10. mars 2019